Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: İndirimler de Olmasa…

Steam’in çok satanları oyuncu çoğunluğunu bilgisayar kullanıcılarının oluşturduğu ülkemizde alışkanlıkları ortaya koymak açısından harika veriler sunuyor. Gelin bu hafta Türkiye’de en çok satan oyunlara bir göz atalım.

1. Listenin ilk sırası bu hafta da değişmedi, şaşırdık mı?

Counter strike: Global Offensive’in tahtına kurulan CS2 tüm eleştirilere ve hatalarına rağmen listenin yine ilk sırasında. Oyuncular hit box problemleri ve tick rate gibi sorunlarla boğuşsalar da yılların getirdiği alışkanlıkların da etkisiyle oynaması tamamen ücretsiz olan Counter-Strike 2’den kolay kolay vazgeçemeyeceğiz gibi görünüyor.

2. Bir diğer aşkımızsa futbol.

Eleştirilen odağı haline gelmesine karşın zirvede yer alan oyunlardan biri de EA Sports FC 24. Oyunun Steam yorumları karışık seviyesinde seyrediyor ve oyuncular FIFA 23’ün üzerine bir şey katılmadığı, oyunun pek çok teknik aksaklıkla boğuştuğu gibi konuları sıklıkla dile getiriyorlar. Buna karşın EA kendine öyle sıkı bir kemik oyuncu kitlesi oluşturmayı başarmış ki oyun çıktığından beri ilk beşten hiç düşmedi.

3. İndirimler ve ücretsiz hafta sonu etkinlikleri Battlefield 2042’ye yaradı.

Battlefield serisinin son halkası olan ve bizi modern savaşın da bir adım ötesine, yakın geleceğe götüren Battlefield 2042 serinin şimdilik son halkası. Hikye modu bulunmayıp yalnızca çok oyunculu bir deneyim sunan Battlefield 2042, 4 gün boyunca ücretsidi ve oyun bir süre daha yüzde 80 indirimle satılacak.

4. Call of Duty ise iki sıralık bir yükselişte.

Call of Duty: Modern Warfare III, Call of Duty: Modern Warfare II ve Warzone’u aynı çatı altında toplayan Call of Duty haftanın yükselişteki oyunlarından. Ön sipariş aşamasında olan Call of Duty: Modern Warfare 3’ün de çizdiği grafikle geliştiricilerinin yüzünü güldürdüğünü söylemek zor değil.

5. Tarih ve strateji aşkımızı bir araya getiren Hearts of Iron 4 ise ciddi bir yükselişle beşinci sırada.

Geçtiğimiz haftaya göre tam 10 sıra birden yükselerek kendini ilk beş içerisine atmayı başaran Hearts of Iron 4 oyunculara sunduğu detaylı diploması ve strateji seçeneği ile özellikle türün hayranları arasında hayli popüler. Adeta fahri bir tarih dersi niteliğinde olan oyun 340 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • GTA V

  • Elden Ring

  • New World

  • Apex Legends

  • Rainbow Six: Siege

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x