Neil Druckmann, The Last of Us Part 3 İçin Ellerinde Bir Konsept Bulunduğunu Belirtti

Naughty Dog başkanı Neil Druckmann, yayınlanan The Last of Us Part 2 Yapım Belgeseli videosunun sonunda, serinin 3. devam oyunu için ellerine bir konsept bulunduğunu belirtti.

Bu açıklama henüz resmi bir gelişmeyi onaylamıyor ancak şirketin devam oyunu hakkında neler olabileceğine dair birkaç bilgi veriyor. Bunun şu anda bir düşünceden ibaret olduğunu ve kesin bir çalışma olmadığını bilmekte fayda var.

Neil Druckmann, bu fikrin şirket için çok ayrıcalıklı bir konu olduğunu ve her zaman onlar için daha önemli olduğunu vurguluyor. Ayrıca yeni bir devam hikayesi için “bu hikayenin bir bölümü daha olabilirmiş gibi hissediyorum” diye belirtiyor.

Potansiyel bir The Last of Us Part 3 hakkındaki yorumlarından önce Druckmann, daha önce verdiği bir röportajda Joel’in kardeşi Tommy için The Last of Us Part 2’de yaşanan olayların ardından geçen bir hikaye yazdıklarından bahsetti.

Druckmann’ın bu açıklamalarından sonra, Naughty Dog’un, The Last of Us Part 3’ün ana hatlarını çizdiğine dair söylentiler ortaya atılmıştı. Ancak Druckmann bunun yanlış olduğunu ve yazılan bu hikayelerin her zaman küçük şeylerden ibaret olduğunu vurguladı.

Tommy’nin hikayesi anlatan bir 3. bölüm oyununun geleceğini henüz bilmiyoruz. Ancak Druckmann bu konuda “Umarım bir gün bunu başarabiliriz.” diye belirtiyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Part 2 Remastered’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesinin yanı sıra Naughty Dog, orijinal Last of Us oyunundaki Factions modundan ilham alan canlı hizmet oyunu The Last of Us Online’ı iptal etme konusunda zor bir karar aldığını duyurmuştu.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda yeni bir oyun hakkında konuşmak oldukça zor. Ancak en az oyuncular kadar yapımcı şirketin de oyun hakkında isteklerinin bir hayli fazla göründüğünü söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x