İsrailli vekil: Gazze’de masum insan yok

İsrail Meclisi Knesset’te Ulusal Güvenlik Komitesi Başkanı ve Otzma Yehudit Partisi Milletvekili Zvika Fogel, Gazze’de devam eden katliamlarla ilişkili bir açıklama yaptı.

Fogel, Gazze’de yaşanan insanlık trajedisini hiçe sayarak Filistin halkı için, “Benim bakış açıma göre, Gazze’de masum yoktur. Açıkça silah taşıyanlar var ve benimle şu anda açıkça savaşmayanlar vardır. Buraya (İsrail tarafına) girmesine izin verdiğimiz işçiler, Hamas saldırısı için haritaları hazırlayan ve onlara bilgi verenlerdir. Hamas geldikten sonra bizi yağmalayanlar da onlar. Umarım sonunda bunu anlamaya başlarız.” ifadelerini kullandı.

Gazze’deki grupları “Nazilerden ve DEAŞ’tan daha kötü bir düşman” olarak niteleyen Fogel, “Hedef düşmanın tamamen yok edilmesi olmalıdır.” dedi.

Fogel geçtiğimiz yıl da “Kim bana zarar vermek isterse, ben ona zarar veririm. Orantılılık kavramının artık var olmaması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden size hiç de hoş olmayan bir şey söyleyeyim: Bir İsrailli anne mi 1000 Filistinli anne mi ağlayacak, 1000 Filistinli anne ağlasın.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x