Google gizemli bir proje üzerinde çalışıyor: Küpler

Google, dijital dünyada yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor ve bu kez gizemli bir özellik olan “Küpler” ile gündemde. Tam olarak ne işe yaradığı henüz tam anlamıyla açığa çıkmayan bu özellik, kullanıcıların tercihlerine uygun yeni uygulamaları keşfetmelerine yardımcı olacak bir merkez olabilir.

Yakın zamanda yapılan Android güncellemelerinde Küpler’e dair izlere rastlandı. Bu durum, projenin tamamlanma aşamasına yaklaştığını gösteriyor. İlk olarak Ocak ayında temel bir çerçeve olarak ortaya çıkan bu özellik, yapılan son bulgularla birlikte gelişmeye devam ettiğini kanıtlıyor.

Google gizemli bir proje üzerinde çalışıyor: Küpler

Google Küpler Projesi, uygulama keşfetme sürecini farklı kategoriler üzerinden kişiselleştirilmiş bir uygulama bilgisi, indirimler ve güncellemeler akışı sağlayarak kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu, kullanıcıların belirledikleri kategorilere ve bireysel uygulama tercihlerine dayanıyor. Twitter kullanıcısı AssembleDebug, Küpler içinde doğrudan alışveriş yapma ihtimalini de ortaya koydu. Ancak bu özelliğin kapsamı henüz net değil.

Birçok özelliği hala gizemini koruyan Küpler, Android’de uygulama keşfini yeniden şekillendirebilir. Kişiselleştirilmiş yaklaşımı, mevcut Play Store yapısına kıyasla kullanıcılara daha rafine ve özelleştirilmiş bir deneyim sunabilir.

Küpler’in ne zaman piyasaya sürüleceği kesin olmamakla birlikte, kişiselleştirilmiş akışlara doğru bir adım olarak görülüyor. Bu kavram Play Store’un mevcut yapısı içinde tanıdık gelse de, Küpler daha rafine ve özelleştirilmiş bir deneyim getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x