Fenerbahçe’de Eda Erdem’in heykeli açıldı: Kadınlar gününde adamlı ‘övgü’

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sarı-lacivertlilerin stadında düzenlenen törenle açıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın konuşması esnasında Erdem’le ilgili “Adam gibi adam” ifadelerini kullanması sosyal medyada gündem oldu.

Milli voleybolcu, “Sizlerden aldığım güç ile Fenerbahçe’ye her şeyimi adadım. İyi günlerimiz oldu, kötü günlerimiz oldu ama her zaman salonlardan başımız dik ayrıldık. Bana öyle bir şey armağan ettiniz ki, kendimi ne zaman kötü hissetsem bu heykele bakacağım ve kulaklarımda ‘Ne kaptanlar geldi, ne kaptanlar geçti’ bestesi yankılanacak. İyi ki Fenerbahçeliyiz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un yaptığı açıklamalar ise şöyle:

“Bu gördüğünüz alan, diğer bütün heykellerimizin toplanacağı alan. Bir tane boş kaide var, oraya kimin heykelinin geleceğini şu an söylemek istemiyorum. İstişare edeceğiz. Şu kadarını söyleyeyim; tarihimizin erken dönem isimlerinden birisi olacak

Böyle özel bir günde Fenerbahçe’mizin ve ülkemizin yıldızı olan Eda Erdem’in heykelinin açılış töreninde burada buluştuk. Eda Erdem sadece sahada sergilediği üstün performansıyla değil, aynı zaman karakteriyle de Türk sporu için önemli bir rol modelidir. Tam 16 yıldır formamızı taşıyor.”

Bugün Eda’nın heykelini gururla açarken aynı zaman tüm kadınlarımızın gücünü yüceltiyoruz. Eda Erdem’e ve tüm kadın sporcularımıza başarılar diliyorum. Eda’yı böylesine bir evlat olarak yetiştiren ailesine, hocalarına, onu Fenerbahçe’ye kazandıran Mehmet Ali Aydınlar’a ve Eda Erdem’in hem bulunmasına hem de Fenerbahçe’de kalmasını sağlayan Sayın Aziz Yıldırım’a spor vizyonundan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Dün akşam bizler için güzel bir gece oldu, bu hafta sonu da umarım öyle olur. Hepinize hayırlı bir Ramazan ayı diliyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x