Depremin birinci yıldönümünde kadınlardan eylem: ‘Unutmuyor, affetmiyor, hesap soruyoruz’

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bir yıl geçti. Kadınlar Birlikte Güçlü oluşumu, depremin birinci yıldönümünde Kadıköy’de bir yürüyüş gerçekleştirdi. Süreyya Operası önünde başlayan yürüyüş Kadıköy Meydanı’nda son buldu. 

Kadıköy Meydanı’nda ise bir basın açıklaması yapıldı. Burada konuşan Kadınlar Birlikte Güçlü’den Seçil Murtazaoğlu, “” dedi. 

“RANT HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Murtazaoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Halkın dayanışarak topladığı malzemeleri, çadırları taşıyan tırlara el koyarak üzerlerine kendi isimlerini koyan AFAD, Kızılay, AKP halk enkaz altındayken iktidara muhalif olup olmamalarına, sermayenin çıkarları için önemli olan bölgelerde işçi olup olmamalarına bakarak bu yardımları sadaka dağıtıyormuş gibi dağıttı, yardımların bir kısmını halka ulaştırmayıp sattı.

Depremin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen bölgeden enkaz kaldırma çalışmaları sırasında ölmüş insan bedenlerinin bulunduğuna dair haberler gelirken, beslenme, barınma, ulaşım gibi temel ihtiyaçlar karşılanma mışken halkın zeytinliklerin, tarlalarına istimlak kararı ve jandarmalar ile girilmeye çalışılıyor, rant projeleri için ihaleler hız kesmeden devam ediyor

“SORUYORUZ”

 “Soruyoruz” diyen Murtazaoğlu, “” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x